Kuchyně Felix z kolekce Cloud Idea Collection

Klient: HALLA a.s.
Místo: Prague
Rok dokončení: 2013
Fotograf: Jonáš Mlejnek

Kolekce je inspirovaná mraky, různorodostí jejich tvarů a jejich oblinami. Působí vzdušně a odlehčeně. Použili jsme dvě extrémní barvy bílou a černou, které vycházejí z barevné nálady soumraku a úsvitu. Je navržena bez ostrých hran a svádí k dotýkání. Kolekce je určena především do privátních interiérů a proto jsme  zvolili čtyři prvky mobiliáře, které patří k základnímu vybavení každé domácnosti. Kuchyně, jídelní stůl, pracovní stůl a police.

Kuchyně elegantně slučuje dvě uživatelské funkce. Vyšší část slouží jako varný ostrov s doplňkovou pracovní plochu přidružené k hlavní kuchyňské lince, která je většinou umístěna rovnoběžně za ostrovem. Nižší část slouží jako jídelní stůl pro 6 lidí. Vyšší pracovní plocha je univerzálně připravena pro umístění varné desky či kuchyňského dřezu.

Délka ostrova je 4920mm a nejširší část je 970mm. Výška pracovní desky je 900mm a výška jídelního stolu 760mm. Konstrukce kuchyně je navržena z hliníkového plechu obou straně zakrytého pláštěm z Corianu Glacier white tl. 12 a 6mm. Plášť je vyroben za pomocí termoformingové technologie.

Snažil jsem se jednoduchým a zároveň originálním přístupem vyřešit sloučení dvou funkcí, pracovní a jídelní. Cílem bylo navrhnout esteticky silný a dobře zapamatovatelný solitér. Tvarové řešení vychází z přirozenosti konstrukce a logického rozvržení hmotnosti. I přes racionální přístup působí ostrov silným a výtvarným dojmem. Tvar kuchyně se dá ve zkratce zachytit v jedné lince.