Rekonstrukce přednáškového pavilonu PEF ČZU

Klient: Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze , Kamýcká 129, Praha 6

Místo: Provozně ekonomická fakulta ČZU. Kamýcká 129, Prague 6
Rok dokončení: 2012
Fotograf: Martin Kocich

Úkolem bylo navrhnout nové vnitřní řešení prostorů přednáškového pavilonu Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze. Rozsahem zakázky bylo interiérové řešení tří přednáškových poslucháren a centrálního komunikačního koridoru.

V případě poslucháren se jednalo o tři identické prostory. Proto jsme pro všechny tři posluchárny navrhli jednotný typ mobiliáře. Corianovou přednáškovou katedru a sezení řešené z masivního dubového dřeva a ocelové konstrukce. Jednotlivé posluchárny jsou od sebe rozlišeny barevným řešením aplikovaným na vodorovných pruzích kateder a akustických obkladech stěn.

Centrální komunikační koridor jsme doplnili o další funkci. Díky vhodně navrženému sezení mohou studenti v čase mezi jedmotlivými výukovými bloky využívat prostor k samovzdělávání, odpočinku a relaxaci. Mobiliář je navržen tak, aby vzodoroval intenzivnímu provozu a je řešen z masivního dřeva, překližky a barevného laminátu tak, abychom navázali na barevnou náladu poslucháren. Konstrukce je provedená z černé práškově lakované oceli. Každé místo je vybaveno datovým a el. připojením. Historicky jsme navázali na materiálové řešení a podlahu jsme proto navrhli v šedém litém teraccu.