TESTOVACÍ CENTRUM PEF ČZU

Klient: Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze , Kamýcká 129, Praha 6
Místo: Provozně ekonomická fakulta ČZU. Kamýcká 129, Prague 6
Rok dokončení: 2015
Fotograf: Martin Kocich

Prostor byl zřízen Provozně ekonomickou fakultou jako testovací zařízení pro studenty ČZU za účelem vyzkoušení nového způsobu prověřování znalostí studentů. Pomocí písemných testů může student v průběhu semestru nezávysle na vypsaných termínech složit zkoušku dle své časové prefernece bez přítmnosti vyučujícího kantora konkrétního předmětu. V jeden okamžik tak může probíhat v testovací místnosti 50 písemných zkoušek nezavýsle z různých oborů. Zkušební provoz byl vyhodnocen velmi pozitivně a bude proto dále rozšiřen i na jiné fakulty ČZU.

Prostor o velikosti cca 400m2 se skládá z hlavní testovací místnosti, dvou menších učeben, čtyř oddělených pracovišť a centrálního vstupního vestibulu obsahující recepci a uložné prostory pro odkládání osobních věci studentů. Prostor je definován hlavní nábytkovou stěnou oddělující jednotlivé funční provozy a obsahující úložené prostory a zapuštěné sezení.

Hlavním výtvarným motivem se stal trojúhleník. Na šatních dvířkách a většině interiérových dveřích slouží trojúhelníkový tvar jako ideální madlo a na recepci vytváří plastický geometrický reliéf. Dále je motiv trojúhelníku aplikován na půdorysu centrálního sezení a všechny čalouněné interiérové prvky jsou rovněž prošíváné v jeho tvaru.