UPC Lobby

Klient: UPC Česká republika
Místo: Závišova 5, Prague 4
Rok dokončení: 2015
Foto: Alexander Dobrovodský

Společnost UPC sídli v historických prostorách v Praze Nuslích, které již neodpovídají současným kancelářským trendům a proto nás společnost oslovila, abychom pro ni vytvořili novou podobu jejich kanceláří. Samostatným a velmi důležitým úkolem byla rekonstrukce vstupních prostor, která zahrnovala půdorysné zvětšení stávajícího lobby a funkční rozšíření provozu lobby o provoz zákaznického centra a kavárny. Za úkol jsme dostali prostorově sjednotit tři oddělené místnosti a vytvořit z nich jeden přirozený reprezentativní prostor hodný velikosti mezinárodní společnosti.
Úkol byl o to těžší, že výškové úrovně podlah jednotlivých místností se lišily o více než půl metru. Vyřešit výškový rozdíl tak, aby nepůsobilo navržené řešení rozpačitým dojmem nýbrž velkoryse bylo výzvou. Nenásilně sloučit tři nezávislé provozy na relativně malé ploše lobby nebylo rovněž jednoduchým úkolem a proto bylo nutné zvolit jen logické a funkčně zvládnuté řešení.

Logo společnosti lotosový květ, symbol čistoty a krásy nás navedl k inspiraci zenovou zahradou. Výškový relief zahrady je vymodelován z jednotlivých vrstevnic, které tvoří stupně díky nímž jsme nenáslně propojili jenotlivé výškové úrovně podlah a navíc tímto řešením vznikl nezaměnitelný a originální prostor. Motiv vrstevnic se dále promítá do návrhu mobiliáře, konkrétně do návrhu recepce, kavárenského baru a prodejních podů.

Motiv zahrady se stává lákavým místem pro trávení příjemných chvil se šálkem kávy či pro rychlé jednání s klientem v lobby. Stává se reprezentativním prostorem pro vítání nového zákazníka v klientském centru.