Psací stůl a nástěnná police z kolekce CLOUD IDEA COLLECTION

Klient: IO Studio
Místo:
Rok dokončení: 2011-2014
Fotograf: Alexander Dobrovodský

Kolekce je inspirovaná mraky, různorodostí jejich tvarů a jejich oblinami. Působí vzdušně a odlehčeně. Použili jsme dvě extrémní barvy bílou a černou, které vycházejí z barevné nálady soumraku a úsvitu. Je navržena bez ostrých hran a svádí k dotýkání. Kolekce je určena především do privátních interiérů a proto jsme  zvolili čtyři prvky mobiliáře, které patří k základnímu vybavení každé domácnosti. Kuchyně, jídelní stůl, pracovní stůl a police.

Stůl je navržen jako pracovní psací stůl pro běžné domácí i reprezentativní účely. Stůl reprezentuje klienta tím, že přirozeně dokresluje jeho osobnost a podporuje tak jeho autoritu. Stůl působí dynamicky a maximálně odlehčeně, neboť tvarové řešení vychází z konstrukce.  Většina hmoty se vznáší nad podlahou. Přední čelo opticky zakrývá nohy sedícího člověka a zároveň hraje výraznou roli v návrhu stolu. Stůl umožňuje pouhým přisunutím doplňkových židlí pohodlně a funkčně využít vykonzolovanou část pracovní desky k jednání až čtyř dalších osob. Délka stolu je 3380mm, v nejširším místě je široký 960mm. Plášť je vyroben z Corianu Deep Nocturne za pomocí termoformingové technologie. Stůl v prostoru vytváří spíše dojem objektu. Upoutá vaši pozornost a dokáže svým estetickým řešením dominovat okolnímu prostoru.

Koncepční tvarové řešení nástěnné police vychází z jednoduchého principu přetočeného papírového proužku. Police je řešena z libovolného počtu samostatných ”proužků” kladených svisle nad sebe. Přetočením “proužku” ze svislé do vodorovné polohy vznikne odkládací plocha. Výška celkové sestavy je dána počtem jednotlivých proužků.  Tato jednoduchá myšlenka tvoří z police tvarově nejjednodušší až minimalistický prvek celé kolekce. Na stěně sestava funguje velmi výtvarně a v prostoru připomíná spíše obraz či uměleckou plastiku.