Stůl Bernard

Klient: IO Studio s.r.o.
Místo: Prague
Rok dokončení: 2013
Fotograf: Jonáš Mlejnek

Stůl je navržen jako jídelní stůl, ale v provedení s horní stolovou zásuvkou je rovněž určen do jednacích místností. Je navržen max. pro 10 osob. Nejdelší část stolu měří 2920mm a v nejširším místě měří 1200mm. Výška desky je 760mm. Spodní podnož je řešena z ocelového plechu tl. 8mm a jednotlivé pláty jsou k sobě vařené. Finální povrch je ošetřen komaxitovou barvou. Deska stolu je provedena z čirého kaleného skla tl. 12mm.

Tvar podnože je postaven na principu ohýbaného papíru, který díky ohybům získává pevnost. Několik nutných zlomů umožnilo dostatečné zpevnění podnože a docíly dobrpu konstrukční tuhost. Minimálním koncepčním přístupem jsem získali maximální výtvarný efekt a relativně nenáročný roces výroby.

Ostře sekaný tvar nalámaných desek, díky subtilnosti použitých plechů v provedení v bílé barvě navozuje dojem, že je stůl spíše realizován z papíru než ocelového plechu. Horní oválná deska z čirého skla dodává stolu křehkost a umožňuje pozorovat tvar podnože ze všech úhlů.

Stůl v prostoru vytváří spíše dojem objektu. Upoutá vaši pozornost a dokáže svým estetickým řešením dominovat okolnímu prostoru a přirozeně určuje podobu a náladu interiéru bez dalších doplňků.